[ad_1]

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği, 15 Temmuz kalkışması ile başlayan terör saldırılarında şehit olan gümrük çalışanlarının hatırasına “ŞEHİTLER KUPASI FUTBOL TURNUVASI” düzenledi. 15 Temmuz’da şehit edilen Gümrük Müşavirliği firması çalışanı Mehmet KARAASLAN, AHL Saldırısında şehit edilen Muhafaza Memuru Umut SAKAROĞLU ve Reina’da şehit edilen GMY Mustafa KAYA’nın anısına düzenlenen turnuvaya, Gümrük Müşavirlik şirketlerinde ve Erenköy ve Haydarpaşa Gümrüğü’nde çalışanlarının oluşturduğu 16 takım katılmakta. Kadıköy Belediyesi Kalamış Halı Sahası’nda 22 Nisan-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen turnuvayı, Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde faal olarak görev yapan hakemler yönetmekte.

Açılış vuruşunu Beşiktaş’ın efsane futbolcusu ve aynı zamanda da Gümrük Müşaviri olan Sn. Tezcan OZAN’ın ve İGMD Başkanı Sn. Serdar KESKİN’in yaptığı turnuvaya; Türk Futbolu’nun efsane isimleri eski Fenerbahçeli Milli Futbolcu ve Fenerbahçe’nin Eski Teknik Direktörü İsmail Kartal ve eski Milli Takım ve Beşiktaş’ın Kalecisi Varol Ürkmez de katılarak takımlara destek verdi. İlk üçe giren takımların kupa alacağı turnuvada en çok gol atan futbolcu da ödüllendirilecek.

Turnuva açılışında bir konuşma yapan İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Serdar KESKİN şunları dile getirdi:

“Değerli Misafirler

Spor evrenseldir, barışı, dostluğu, kardeşliği simgeler. Biz de bu düşüncenin ışığında hem sporun gücünden yararlanarak birlikteliğimiz kuvvetlendirmek hem de aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak amacıyla “Şehitler Kupası Futbol Turnuvası”nı düzenledik. Hoşgeldiniz…

15 Temmuz’da şehit edilen gümrük müşavirliği firması çalışanı Mehmet Karaaslan’ı, AHL saldırısında şehit edilen Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu’nu ve Reina’da şehit edilen GMY Mustafa Kaya’yı kaybetmenin derin acısını yaşamaktayız. Bir kez daha şehitlerimizi rahmet ve özlem ile anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Şehitlerimizin çok kıymetli aileleri şunu çok iyi biliniz ki acınız acımızdır. Ülkemizin bir daha böylesine çirkin ve aşağılık terör saldırılarına maruz kalmaması en büyük dileğimiz.

Düzenlediğimiz turnuvaya, gümrük müşavirlik şirketlerinde çalışanların oluşturduğu 16 takım katıldı. Türkiye futbol federasyonu bünyesinde faal olarak görev yapan hakemlerimiz de turnuvamızda görev alarak bizi desteklemektedirler. Onlara da teşekkür etmek isterim.

Bu anlamlı turnuvada bizleri yalnız bırakmayan Türk Futbolu’nun efsane isimleri eski Fenerbahçeli milli futbolcu ve Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü İsmail Kartal’a, eski milli takım ve Beşiktaş’ın kalecisi Varol Ürkmez’e, eski milli takım ve Beşiktaş’ın futbolcusu Tezcan Ozan’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Şehit meslektaşlarımızın anısını yaşatmak için sahaya çıkan takımlarımıza da katılımları için teşekkür ederim. Bu sahanın centilmenliğin yarıştığı maçlara sahne olmasını dilerim.

Bu turnuvayı hayata geçiren Genel Sekreterimiz Sn. Ziya AKGÜN’e, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Zeynel TUTAR’a , Disiplin Komitesi Üyesi Sn. Murat TÜRKÖZ’e ve dernek personelimize de çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygı ile kalın…”

[ad_2]