[ad_1]

Aussage : Giren-çıkan yolcular için gümrük rehberi ve kaçakçılık ihbarlarının mobil uygulaması (Google playstore ve IOS AppStore)

Zolldirektion 13.02.2018 datiert 32019400 Nr Artikel (Yolcular İçin Mobil Uygulama)

T.C.

ZOLL UND HANDELSMINISTERIUM

Zolldirektion Enforcement

Anzahl : 34699966-806.01.99

Thema : Yolcular İçin Mobil Uygulama

13.02.2018 / 32019400

DISTRIBUTION

Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemize gelen ve ülkemizden giden yolcuları gümrük uygulamaları hakkında bilgilendirmek için “Yolcular İçin Gümrük Rehberi” mobil uygulaması hazırlanmıştır.

Cep telefonları ve tabletlere yüklenebilen ve internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çevrimdışı olarak çalışan bu uygulama vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır. Yolcular bu uygulamanın “Ülkeye Giriş” ve “Ülkeden Çıkış” seçenekleri sayesinde, yurt dışından Türkiye’ye gelirken beraberlerinde getirebilecekleri vergisiz eşyalar ile getirilmesi yasak veya izne tabi olan eşyalar ve ülkeden çıkarabilecekleri eşyalar hakkında bilgi edinebileceklerdir.

Bunun yanı sıra vatandaşlarımız kaçakçılık ihbarlarını uygulama üzerinden ücretsiz olarak yapabilmektedir. Bu sayede vatandaşlarımızın kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerine olan katkılarının artırılması hedeflenmektedir.

İlk etapta Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça dillerinde hizmet veren uygulama Google PlayStore ve IOS AppStore üzerinden “Yolcular için Gümrük Rehberi” şeklinde aratılarak yüklenebilmektedir.

Söz konusu uygulamanın yaygınlaştırılması ve vatandaşlarımızın haberdar edilmesi amacıyla gümrüklü yer ve sahalarda vatandaşlara duyurulması konusunda gereğini rica ederim.

Mustafa ŞAHİN

Abteilungsleiter

Verteilung:

-Alle Regionaldirektion für Zoll und Handel

[ad_2]