[ad_1]

استانبول اتاق بازرگانی 25. No.lu Gümrük Müşavirliği Meslek Komitesi ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu” konulu zümre toplantısı, 10 Mayıs Çarşamba günü İTO Eminönü Yerleşkesi Meclis Salonunda yapıldı.

Açılış konuşmasını İTO Yön. Kur. Sayman Üyesi Sayın Hasan ERKESİM’in yaptığı toplantıya İTO 25 No.lu Gümrük Müşavirleri Komitesi Meclis Üyesi ve İGMD Başkanı Sayın Serdar KESKİN Başkanlık yaptı.

Toplantı da yer alan konuşmacılar ise;

Markanın çok zor elde edilen bir kavram olduğuna konuşmasında dikkat çeken Sayın Ersel YÜKSEK “Markanın korunması uluslararası mevzuat boyutunda gümrüklerinin sorumluluğundadır. Marka değerlerinin korunmasına özen göstermeliyiz. Fikri ve Sınai Haklar’ın korunmasında Gümrük Müşavirleri olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmekteyiz ve getirmeye de devam edeceğiz. Dünyada bu konudaki hassasiyet her geçen gün daha da artmakta. Mevcut kanunumuzda Fıkri ve Sınai Haklar ile ilgili bir madde yer alırken, yeni kanun taslağımızda sekiz maddenin yer alması ciddi ve önemli bir adımdır.” dedi.

Toplantıya İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Yalçın ÖZDEN, Şube Müdürü Sayın Yahya DOLGUN, Büyükçekmece Tasfiye İşletme Md. Sayın Rukiye YONLUK ve Dış Ticaret Temsilcileri ile meslektaşlarımız katılmıştır.

[ad_2]