[ad_1]

Sevgili Gümrük Ailem;

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu, Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği, Milletimizin önünde hiçbir engelin duramayacağının simgesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü kutlu olsun.

Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlattığı, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” diyerek 29 октября 1923 tarihinde de ilan ettiği Cumhuriyet’i, sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en onurlu görevi ve sorumluluğudur.

Bu onurlu görevin bilinciyle mesleğimizi icra etmekte, gümrüklerimizde ülkemizin, ekonomimizin ve vatandaşlarımızın çıkarını korumakta, yaptığımız gümrük işlemleriyle ekonomimize değer katmaya devam etmekte, azim ve kararlılıkla çalışmaktayız.

Gümrük Müşavirleri; uluslararası büyük bir rekabetin yaşandığı günümüzde dün olduğu gibi bugünde bilgiye önem vererek, gelişmeleri yakından takip ederek, değişimi mesleklerine en hızlı şekilde uyarlayarak ülkemizin gelişmesi, milletimizin çağdaşlaşması adına önemli başarılara imza atmaktadır.

Bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi korumak, kollamak, yaşatmak ve Cumhuriyetin evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonra ki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır. Ülkemizin önünde uzanan aydınlık yolda, tüm Meslektaşlarımın bu mirasın sorumluluğuyla emin adımlarla yürüyeceğine inancım tam.
Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, barış ve kardeşlik içinde kutlayacağımız, acı ve endişelerden uzak nice Cumhuriyet Bayramları diliyorum.

En büyük bayramımız kutlu olsun.

En derin sevgilerimle,

Сердар Кескин

İGMD Yönetim Kurulu Başkanı

[ad_2]