[ad_1]

заявление : Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB), TIR Karnesi ve NCTS beyannameleri kapsamı A.TR ile EUR.1/EUR.MED elektronik vize geçiş tarihleri hk.

T.C.
ТАМОЖНЯ И ТОРГОВЛИ МИНИСТЕРСТВА
Главное управление таможенным

номер : 38850468-163.99[ГГМ-YOIKK Origin]
тема : Распространение электронных документов в СМИ
Регулирующий

24.05.2018 / 34605971
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ МЕСТА в

ПРОЦЕНТЫ : 11.05.2018 дата и 34261287 Наше письмо от.

İlgide kayıtlı yazımızda da belirtildiği üzere A.TR dolaşım belgelerinin elektronik ortamda düzenlendikten sonra elektronik sistem üzerinden onaylanması ve vize edilmesini sağlayan bir sisteme ilişkin uygulamaya 14 может 2018 tarihinde tüm idarelerimizde geçirilmiş olup 28 может 2018 tarihinden sonra ihracat beyannamesi kapsamı düzenlenen A.TR dolaşım belgeleri sadece elektronik ortamda düzenlenenebilecektir. Тем не менее,, ETGB, TIR Karnesi ve NCTS beyannameleri kapsamında düzenlenen A.TR dolaşım belgeleri bir sonraki talimata kadar her iki usulde de (ручной и электронный) могут быть организованы.

С другой стороны, EUR.1/EUR.MED dolaşım belgeleri gibi tercihli menşe ispat belgelerinin elektronik sistemde düzenlenmesi hususu 28 может 2018 tarihinden itibaren kademeli olarak gerçekleştirilecek olup elektronik sistemde ilk olarak düzenlenecek menşe ispat belgesi konusunda Bölge Müdürlüklerine bilahare bilgi verilecektir.

Ayrıca gümrük idarelerinde vize işlemi yapılmayan onaylanmış ihracatçıların düzenledikleri A.TR Dolaşım belgelerinin de söz konusu sistemde elektronik olarak düzenlenmesi uygulamasına 2 июль 2018 tarihinde geçilecek olup onaylanmış ihracatçılar tarafından düzenlenen A.TR dolaşım belgeleri 1 январь 2019 tarihine kadar her iki usulde de (ручной и электронный) могут быть организованы.

Bilgileri ile bağlantınız gümrük idarelerine konuyla ilgili gerekli talimatın verilmesi ve uygulamanın belirlenen tarihlere uygun olarak eksiksiz yürümesini teminen tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim.

Мустафа SILVER
Генеральный директор V.

распределение:
Tüm Bölge Müdürlükleri

[ad_2]